Haber

AK Parti’den Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çağrısını reddeden Akşener’e açık kapı: Kesin fikir geliştirmek her zaman yanlıştır.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 17. G20 Liderler Zirvesi kapsamında Endonezya’ya yaptığı ziyaretin ardından İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i “6 kişilik masayı terk etmeye” davet etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Bu muhalefet Ankara’dan İstanbul’a teröristlerle kol kola yürüyen muhalefettir. Biz bu muhalefete yabancı değiliz. Zaten terör örgütünün uzantısıyla birlikte hareket etmiyorlar mı?” Mecliste PKK mı? Birlikte hareket ediyorlar. Gittiler. Zaten terör söylemi yapanlar var. Nitekim bazılarının dokunulmazlıklarının kaldırılması için mecliste çalışmalar sürüyor. Bunlara alışkınız. Burada özellikle muhalefette CHP’yi bir kenara bırakalım. CHP’yi bir kenara bırakalım, 6’ncı masadan bahsediyoruz.” Hepsini söylememe gerek yok ama İYİ Parti’nin onlarla aynı çizgide olması doğal. Neden aynı çizgideler? Onlarla masaya oturmak mı yoksa aynı konuma gelmek mi?Bu da doğal olarak düşündürücü.Hele böyle bir dönemde.Umarız bir dönüşüm gerçekleştirerek buna da ihtiyaçları olur.İster masadan kalkalım, ister milli ve yerel bir duruş alalım. gözden geçir” dedi.

AKŞENER’DEN CEVAP: OYUN MASASINA HİÇ YAPMADIK, OLMAYACAĞIZ

Akşener, “Çizgisi olmayan ve bunu bire bir kararlılıkla savunan bir partiyiz. Milletimizin geleceğinin heba edildiği bir kumar masasına hiç gelmedik, bir daha da gelmeyeceğiz. Sayın Erdoğan ve arkadaşlarının milliyet ve mahalli bazında vereceği tanımaya ihtiyaç duyan bir parti değiliz Biz 2017 Bu canavarca sistemi getiren referandumda çok net ve açık bir duruş sergileyen kişilerin kurduğu bir siyasi partiyiz. bugün İYİ Parti’dir.”

AK PARTİ SÖZCÜSÜ ÇELİK: SORUNLARDA SON KARAR VERMEK YANLIŞ

Habertürk canlı yayınına katılan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik konu hakkında açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın daveti ve Akşener’in yanıtına ilişkin konuşan Çelik, “Politikamız çerçevesinde çeşitli konularda açıklama yapanlar, terörle mücadelede milli politikamıza olan hassasiyeti ortaya koyduğunda Cumhurbaşkanımız da Halkının yanındadır. İttifak, ister şahıslar, ister sivil toplum kuruluşları veya partiler düzeyinde olsun.” Davet yapıldı, sayın Akşener bahsettiğimiz eleştiriler dışında değerlendirilmemesi gerektiğini belirtti. Bildiğim bir şey var; Siyasi tarihe baktığımızda siyasette 1 gün çok uzun, 1 yıl ise çok kısa. Bugün için olasılıklar hakkında kesin bir fikir geliştirmek her zaman yanlıştır. ” söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Eryaman Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu