Haber

Antalya Kemer Yeni Mahalle ve Merkez Mahalle’de alt yapı çalışması

Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü abonelerine kaliteli, kesintisiz ve sağlıklı içme suyu sağlayarak eksik olan içme suyu sınırlarını tamamlamak için çalışmalarını sürdürüyor. ASAT takımları Kemer Merkez ve Yeni Mahallesi’nde1 kilometrelik içme suyu çizgisi yenileme çalışması gerçekleştiriyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü tarafından ihalesi yapılan “Kemer İlçesi Muhtelif Mahalleleri İçme Suyu ve Kanalizasyon Yapım İşi” kapsamında çalışmalar tüm süratiyle sürüyor. Proje kapsamında Kuzdere Mahallesi’nde içme suyu ve kanalizasyon imalatı, Beycik Mahallesi ve Beldibi Çomaklar Mevkii‘nde içme suyu imalatı, Yeni Mahalle Tutulgan Sokak’ta kanalizasyon imalatı yapılıyor. Yaklaşık 50 milyon TL’lik proje kapsamında içme suyu sınırları için 65 km’ye yakın boru döşenmesi, yaklaşık 20 km kanalizasyon imalatı ile 1 adet kanalizasyon hazır terfi merkezi yapılacak.

ASAT ÇALIŞMA BAŞLATTI

Yatırım kapsamında ASAT takımları Yeni Mahalle Tutulgan Sokak ve Merkez Mahallesi etrafında kanalizasyon hazır terfi merkezi imalat çalışmalarına başladı. Yenimahalle Muhtarı Münevver Erkal, çizginin eski ve yetersiz olması nedeniyle birçok problem yaşadıklarını belirterek, “Suyumuz tazyikli gelmiyordu. ASAT tazyiki yükselttiği zaman da hatta patlaklar meydana geliyordu. Arızayı onarmak için su kesiliyordu. Bunu çözmek için ASAT’a başvurduk. Artık boruların yeterli gelmediğini, evler çoğaldığı için de suyun yeterli olmadığını söyledik. Bunu çözmek için ASAT çalışma başlattı” dedi.

KESİNTİSİZ SU TEMİNİ SAĞLANACAK

Yapılan çalışma ile; ekonomik ömrünü tamamlamış olan içmesuyu borularının değişimi sayesinde daha sağlıklı, daha hijyenik, kesintisiz su temini, su kayıpların minimuma indirilmesi, yeni imara açılan noktalarda kanalizasyon imalatı ile eksik kanalizasyon çizgilerinin tamamlanması hedefleniyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Eryaman Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu