Haber

Batman Havalimanı Yenileniyor: Yolcular Diyarbakır Havalimanı’na Taşınacak

Eylül ayında Batman Havalimanı’nın yenilenmesi nedeniyle Diyarbakır Havalimanı’na 5,5 liraya yolcu getirilecek.

Batman Havalimanı’ndaki tek pist eylül ayında bakıma alınacak. Havalimanı kapalı olduğu için yolcular en yakın havalimanı olan Diyarbakır Havalimanı’na yönelecekler. Vatandaşların mağdur olmaması için Belediye Eylül ayı boyunca uçak yolcularına 5,5 liraya ring hizmeti verecek.

Diyarbakır Havalimanı’na en düşük otobüs seferiyle hizmet vereceklerini söyleyen Batman Valisi ve Belediye Başkan Yardımcısı Ekrem Canalp, eylül ayının Batman Havalimanı’nın pist yenileme ayı olacağını söyledi.

Vali Canalp, uçakların yaklaşık bir ay süreyle iniş kalkışa kapalı olacağını belirterek, “Bu süre zarfında Batman Belediyesi olarak Diyarbakır Havalimanı’na ve Batman’a ring şeklinde belirli otobüsleri sağlayacağız. Vatandaşlarımız belediyemiz sınırları içinde en düşük otobüs ücreti ile uçak bileti alabilecekler”Batman’dan Diyarbakır Havalimanı’na 5,5 liraya, Diyarbakır Havalimanı’ndan Batman’a tam bir ay süreyle seyahat etme imkanına sahip olacaklar. Belediye olarak vatandaşımızın en az şekilde mağdur olması için böyle bir imkanı sağlayacağız” dedi.

“Rutin bir yenilenme sürecidir”

Havalimanındaki bakımın rutin bir yenileme süreci olduğunu ifade eden Canalp, “Uçakların belirli periyotlarda iniş yaptığı pistlerin yenilenmesi gerekiyor. Bizim pistimiz de yenileme sürecinde olduğu için bu rutin bir yenileme süreci. 1 aylık bir süreyi kapsıyor ve bu hizmeti vermeye başlayacağız.” .

“Seferler gece de kesintisiz devam edecek”

Uçuş saatlerine ilişkin bilgilerin alınacağını ve uçuşların kesintisiz olarak gerçekleştirileceğini kaydeden Canalp, “Uçuşlar gece de dahil olmak üzere kesintisiz olarak devam edecek. Sabahın erken saatlerinde de olsa bir ay” dedi. – YARASA ADAM

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Eryaman Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu