Haber

Batman’da sıcak hava dalgası nedeniyle cadde ve sokaklar boş kaldı

Batman’da sıcak hava dalgası nedeniyle cadde ve sokaklar boş kaldı

BATMAN – Batman’da etkili olan ‘Basra’ sıcakları nedeniyle sokaklar boş kaldı. Gündüz dışarı çıkan insanlar güneşten korunmak için farklı yöntemlere başvurdu.

Batman’da Basra sıcağından dolayı gün içinde termometreler 40 derecenin altına düşmüyor. Vatandaşlar sıcak hava dalgası nedeniyle evlerinden çıkmazken, şehrin en kalabalık caddesi boş kaldı. Gündüz dışarı çıkan vatandaşlar güneşten korunmak için çeşitli yollara başvuruyor.

Gölgelik alanlarda serinlemeye çalışan vatandaşlar, gölgelik olmayan alanlarda ise şemsiye ya da kısmi bölmelerle güneşten korunmaya çalışıyor. Aynı zamanda sıcaktan bunalan köpekler serinlemek için süs havuzlarına girerek gölgelik alanlarda güneşten korunmaya çalışıyor.

Dışarı çıkarken güneşten korunmak için her zaman şapka taktığını söyleyen Recep Akın, Basra sıcağının Doğu ve Güneydoğu bölgelerini esir aldığını söyledi.

Bu durumda Akın, “Gördüğünüz gibi özellikle yaz aylarında şapka takarak güneşten korunmaya çalışıyorum. Bu sıcaklıklarla baş etmenin bazı yolları var. Tabii ki uzmanları dinlemek gerekiyor. . Uzmanların tavsiyesi ile hareket etmek.” İnsan sağlığı için çok önemli” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Eryaman Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu