Haber

Bursa-Ankara Karayolunda Temizlik Harekatı

İnegöl Belediyesi, kentin imajını direkt etkileyen Bursa-Ankara karayolunda Karayolları takımları ile Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin başlattığı paklık çalışmasına katkı veriyor. İlçe sonu boyunca karayolunda paklık çalışması gerçekleştiriliyor.

Bir yandan hizmet seferberliği sürerken bir yandan da paklık konusunda önemli adımlar atan İnegöl Belediyesi, her gün on binlerce aracın geçtiği ve kentin imajını direkt etkileyen Bursa-Ankara karayolunda da hummalı bir çalışma başlattı. Sorumluluk bölgesi olmamasına karşın, Karayolları grupları ile Bursa Büyükşehir Belediyesi takımlarının sürdürdüğü paklık çalışmasına takviye veren İnegöl Belediyesi Paklık İşleri ve Park Bahçeler Müdürlükleri, kirli ve bakımsız olan karayolu boyunca bir yandan ot biçme bir yandan da çöplerin toplanmasını gerçekleştiriyor.

BURSA-ANKARA KARAYOLU İNEGÖL’ÜN VİTRİNİ

Temizlik ve yeşil alanların bakım çalışmaları devam ederken, Bursa Ankara karayolunda şoförlerin daha hassas olmaları konusunda da davette bulunuldu. Her gün 50 bin üzerinde aracın geçtiği Bursa-Ankara karayolunun İnegöl’ün vitrini olduğu vurgulanırken, kentin imajını etkileyecek olumsuz davranışlardan kaçınılması bildirisi verildi.

KİRLİLİK DİKKAT ÇEKTİ

Temizlik ve yeşil alan bakım çalışmaları sırasında araçlardan atılan çöpler de gözlerden kaçmadı. Ağır bir kirliliğin olduğu karayolu boyunca bilhassa trafik ışıklarının olduğu kentin giriş bölgelerinde araçlardan atılanlar dikkat çekti.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Eryaman Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu