Sağlık

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nin taşınacak bölümleri belli oldu

Aydın, üniversite bünyesinde hizmet veren ve teknik değerlendirmelerin ardından ayakta ve yataklı sağlık hizmetleri durdurulan Cerrahpaşa Tıp Fakültesi ve Haseki Kardiyoloji Enstitüsü Hastanesi hakkında açıklamalarda bulundu.

Aydın, Prof. Dr. Neşet Ömer İrdelp Amfi Tiyatrosu’nda düzenlediği basın toplantısında, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile yenilenen Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ne açılmasına ilişkin açıklamasını hatırlattı. Cerrahpaşa yerleşkesini ziyaretinin ardından kampüsün bitişiğindeki Fakülte Hastanesi’ne gitti.

Üretilen hızlı analiz için Sağlık Bakanı Koca’ya teşekkür eden Aydın, sağlık ve eğitim hizmetlerine ilişkin şunları kaydetti:

“Bundan böyle Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi şu anki yeri olan Cerrahpaşa’da eskisi gibi poliklinik hizmetlerine kurulduğu gibi devam edecek ve poliklinik hizmetlerine ek olarak robotik cerrahi dahil tüm hizmetleri devam edecektir. , karaciğer-böbrek ve kemik iliği nakilleri ile ağır bakımlar, özel işlemler dahil, cerrahi ve yataklı hizmetler Samatya ve Taksim Hastanelerimizde yürütülecektir.Eğitim faaliyetlerimiz tüm birimlerimizde eş zamanlı olarak yürütülecektir. zaman süreçleri en kısa sürede, bu hastanelerin bugüne kadarki hizmet kapasitelerinin İstanbul iline değerli bir yük kaldırmış olduğunun bilinciyle eğitim ve sağlık hizmetlerimiz kaldığı yerden devam edecektir.”

Aydın, yeni Cerrahpaşa ve Haseki Kardiyoloji Enstitüsü Hastanesi projeleri tamamlandığında geçici mühlet ile hizmet veren Sağlık Bakanlığı’na bağlı hastanelerden ayrılarak eğitim ve sağlık hizmetlerini kendilerine ait yeni binalarda sürdüreceklerini kaydetti. kampüsler.

İhale tamamlandı

Öte yandan IUC Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı Prof.

Gönen, şartnameye göre 220 bin metrekarelik alanın 600 günde teslim edileceğini bildirdi.

İstanbul Üniversitesi (İÜ) İstanbul Tıp Fakültesi Dekanı Prof. tamamlandı. Tükek, bu süreçte Çapa’da bazı birimlerin hizmet vermeye devam edeceğini bildirdi.

İstanbul Tıp Fakültesi’ndeki cerrahi branşlar, çocuk klinikleri ve cerrahi monoblokun Beylikdüzü ve Eyüp Devlet Hastanesi’ne taşınmasının planlandığı öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Eryaman Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu