Haber

Denizli Gençlik Spor İl Müdürlüğüne bağlı antrenörler toplantıda bir araya geldi

Toplantıda Denizli Gençlik Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı il merkezi ve ilçelerde görev yapan tüm antrenörler bir araya geldi. Antrenörlere seslenen Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman; Kurum olarak hafta sonları, gece gündüz, 7/24 dinamik bir yapıda çalıştıklarını belirterek, antrenörlerden de aynı anlayış ve şevkle görevlerini yerine getirmelerini istedi. İlman, antrenörlere sporculara verecekleri antrenmanların yanı sıra rol model olarak performanslarını en üst düzeye çıkarmaları talimatını verdi.

Gençlik Spor’da spor müsabakaları, projeler, organizasyonlar ve antrenmanlarla yoğun gündem devam ediyor. Denizli il merkezi ve ilçelerinde görev yapan tüm branşlardan antrenörler, İl Müdürlüğü Konferans Salonu’nda düzenlenen toplantıda bir araya geldi.

Sporda yetenek taraması başlıyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın projeleri arasında yer alan Sporda Yetenek Tarama ve Spora Yönlendirme Projesi’nde 2024 dönemi çalışmaları 11 Şubat Pazartesi günü Merkezefendi ilçesinde başlayacak. İl genelindeki tüm 3’üncü sınıf öğrencilerinin katılacağı projede Bu yıl 11.050 öğrenciye tarama yapılacak. Bilimsel verilerle yetenekli olduğu belirlenen çocuklar ikinci aşama çalışmalara davet edilecek.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın geçtiğimiz yıllarda devam eden Anadolu Yıldızlar Ligi, engellilere yönelik Memnun Çarşamba, GSB Spor Okulları vb. birçok projede antrenörler yeni dönemde de yine önemli görevler üstlenecek. Antrenörlerin performans değerlendirmelerine göre motivasyonunu artırmak amacıyla “Ayın Koçu” uygulamasının hayata geçirileceği bildirildi.

“Her antrenör sporcusuna rol modeldir”

Antrenörlere seslenen Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman; Kurum olarak hafta sonları, gece gündüz, 7/24 dinamik bir yapıda çalıştıklarını belirterek, antrenörlerden de aynı anlayış ve şevkle görevlerini yerine getirmelerini istedi. Denizli’deki tesise önemli yatırımlar yapıldığını kaydeden İlman, yetenekli çocukların Türk Sporuna kazandırılmasında her antrenörün branşındaki sporcu havuzunu geniş tutmanın önemine değindi. İlman, antrenörlere sadece sporculara antrenman yapmaları değil, aynı zamanda rol model olarak kendi performanslarını en üst düzeye çıkarmaları talimatını verdi. – DENİZLİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Eryaman Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu