Haber

Deprem nedeniyle Türkiye’nin Abuja Büyükelçiliği’nde taziye defteri açıldı

Abuja’daki Türkiye Büyükelçiliği’nde Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatını kaybedenler anısına taziye defteri açıldı ve Türk bayrağı yarıya indirildi.

Nijeryalı yetkililer ve Nijerya’daki çok sayıda yabancı misyon temsilcisi, merkezi Kahramanmaraş olan ve toplam 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerde hayatını kaybedenler için Abuja’daki Türkiye Büyükelçiliği’ni ziyaret ederek taziyelerini iletti.

Federal Başkent Bölgesi Bakanı Muhammed Musa Bello, beraberinde Türkiye’nin Abuja Büyükelçisi Hidayet Bayraktar’ın da bulunduğu taziye defterini imzalayarak, deprem nedeniyle Türkiye’ye ve Türk halkına başsağlığı diledi.

Büyükelçiliğe gelen Irak Misyon Şefi Anwer Saeed, Irak’ın bu zor dönemde dost ülke Türkiye’nin ve Türk halkının yanında olduğunu belirterek, depremde hayatını kaybedenler için taziyelerini dile getirdi.

Sabah saatlerinde büyükelçiliğe gelen Endonezya, Katar, Bulgaristan, İsveç, Gine, Lübnan, Bangladeş, İngiltere, Japonya ve Macaristan’ın büyükelçileri başsağlığı dileyerek ve acil şifalar dileyerek taziye defterini imzaladılar.

Finlandiya, Sudan, Hindistan, Demokratik Kongo Cumhuriyeti, Avusturya, Hollanda, Jamaika, Irak, Belçika büyükelçilerinin yanı sıra Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Kurumu (UNESCO) Nijerya temsilcisi taziye defterini imzaladı.?? ?????

Büyükelçi Bayraktar, bu sıkıntılı günde Türkiye’nin yanında yer alan ve Türk halkına destek olan ülkelere teşekkür ederek, taziye defterinin Cumartesi gününe kadar açık tutulacağını bildirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Eryaman Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu