Haber

DÜZGÜN Parti’de kriz bitmiyor! tekrar istifa etti

  • Haber7-Özel

14 Mayıs seçimlerine sayılı günler kaldı. ‘İYİ Parti’Ama sular hala durulmadı. İyi partiMilletvekili adaylarının Yüksek Seçim Kuruluna sunulmasından 3 gün sonra Şanlıurfa 4. sıra Göz Hastalıkları Doktoru adayı Mahmut Subaşı O da adaylıktan çekildi. Öte yandan bugün partiden toplu istifalar gerçekleşti.

Başkan Meral Akşener ÂLA Parti’de altı kişilik masa kalkıp kumar masası dediği masaya döndükten sonra istifalar bitmiyor. Parti üyeleri, yetkililer ve Yavuz Ağıralıoğluistifasıyla zirve yaptı ‘İYİ Parti’Meclis listelerinin açıklanmasıyla birlikte yeni bir istifa serüveni başladı.

Aday listeleri açıklanmadan milletvekili adaylığından çekilenler:
Mehmet Fedai Çakmaklı, Ahmet Bucak, Mehmet Özyavuz, Murat Özyavuz, Ali Misal, Ahmet Tokdemir

 

4’ÜNCÜ İSTİFA KARARI

Son olarak istifalara bir yenisi daha eklendi. İYİ Parti Şanlıurfa 4.’lük Göz Hastalıkları Uzmanı Mahmut Subaşistifasını açıkladı. Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde uzman doktordur. Dr. Mahmut Subaşı20 Mart’ta görevinden istifa etti. Yİ Parti Genel Merkezi’ne Adaylık için başvurmuştu. İYİ Parti Genel Merkezi’nde Meral Akşener ile fotoğraf çektiren Mahmut Subaşı, daha önce MHP’den ayrılarak ÂLÂ Partisi’ne katılmıştı.

İYİ Parti’den istifasıyla ilgili Haber7Ile konuşmak Mahmut Subaş uzun zamandır parti için çok emek harcadığını ancak seçim dönemi yaklaşınca partiyle ilgisi olmayan bazı kişilerin partiye davet edildiğini ve geri plana atıldığını söyledim. Listelerin açıklanmasının ardından büyük şok yaşadığını kaydeden Subaşı, partiden istifa sürecini şöyle anlattı;

Uzun yıllardır milliyetçi camiada siyasetle uğraşan bir tıp doktoruyum. 2 dönem aday olduğum MHP’de siyaset de yaptım. 2011’den beri siyasetin içindeyim. Yaklaşık 2 yıl önce YETER Parti’den beni aradılar. Çok iyi ilişkilerimiz vardı, Urfa’ya çok güzel hizmetler yapabileceğimizi hayal etmiştik ama bir anda her şey değişti.

Partiyle alakası olmayan insanlar partiye çağrıldı ve bizim gibi emek verenler, emektar il başkanı gibi insanlar bir anda tasfiye edildi. Biz de şok olduk. Genel müdürlük bunu neden yaptı anlamış değilim. Benim yerime gelenleri kötülemiyorum. Ben Devlet Bahçeli’den ders almış bir adamım. Onu ihbar etmekle siyaset yapılmaz, ne yapacağımıza bakarız.

Her partide sorun olur diyordum ama İYİ Parti’de olmaz. Merkezde çok kaliteli insanlar var, hata yapmazlar derdim. Bu kadar donanımlı insanların birdenbire bizim gibi insanları şok olmuş olarak görmeleri şok edici. Bizim için çok kötü.

BUGÜN, TOPLU İSTEK

İYİ Parti’de bugün de bazı istifalar oldu. Partide birçok kişi dilekçelerini yönetime sunarak istifasını açıkladı. İYİ Parti Siyasi İşler Genel Başkanı Ahmet Hakkı Narinve Partililer istifa kararlarını sosyal medya hesaplarından şu notla duyurdular;

İl genel meclisine, il genel meclisine, il disiplin kuruluna, partinin her kademesindeki arkadaşlara toplu istifa dilekçeleri verildi.

İL MÜDÜRÜ DE İSTİFA ETTİ

İYİ Parti Şanlıurfa İl Başkanlığından süresi içinde istifa ederek milletvekili adaylığı başvurusunda bulunanlar. Fedai ÇakmaklıBirkaç gün önce partisinden istifa ettiğini açıkladı.

Çakmaklı, gazetecilere verdiği ifadede, partisinin kurucu il başkanı olduğunu, yıllarca büyük emek harcadığını, bu nedenle il başkanlığından istifa edip milletvekili olmasının istendiğini belirtti. başarılı sayıldı.

Çakmak” Maalesef ciddi para iadesi yapıldığını ve listede olmadığımı buradan belirtmek isterim. Partimizi, davamızı parasız sattılar. Partimden istifa ediyorum, beni büyük istifalar takip edecek. 6 adayımız istifa ederek dosyasını geri çekti. Geri çekilecek arkadaşlarımız da var.”dedi.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Eryaman Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu