Haber

GAZİOSMANPAŞA’DA DUVARLARINDA ÇATLAKLAR OLAN OKUL ÖNÜNDE EYLEM

Duvar ve kolonlarındaki çatlaklara rağmen sağlam tutanak tutulduğu iddia edilen GAZİOSMANPAŞA’daki okul önünde veliler toplandı.

Gaziosmanpaşa Merkez Mahallesi’nde bulunan Büyük Fuat Paşa İlkokulu binasında, duvar ve kolonlarındaki çatlaklara rağmen teze göre sağlamlık raporu verildi. 60 yaşındaki okulun önünde toplanan veliler, çocuklarını derse götürmeyerek harekete geçti. Durumu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kaymakamlığa bildirdiklerini belirten veliler, okulun boşaltılmasını talep ediyor.

“2000 ÖĞRENCİMİZ VAR DEPREM OLSA HAYATTA OLMAZDI”

Velilerden Fatma Keyifli, “Çocuklarımız için çok endişeliyiz. 60 yıllık bir okuldan bahsediyoruz. Görünen her yerde çatlaklar var. Sütunlar tamamen kırık. Hala duruyor diyorlar. Güçlendik.Her gün endişeleniyoruz.Okula bıraktıktan sonra deprem olursa ne olacak diye düşünüyoruz.Çocuklarımızın denetlenip yıkılmasını istiyoruz.Güvenli bir yerde olduklarını bilelim istiyoruz.Sohbet ettik. müdür yardımcılarına.gerekli yerlere bilgi verdiklerini söylediler.sağlam olduğu söylendi.boyundan hep kırılır.geçen gün bir çocuğun kafasına kiriş döküldü.olabilirdi. derste olsaydı çok önemli bir sakatlık olur.Bugün deprem olsa bu okuldadır.2 bin öğrenci var” dedi.

Okul için olumlu rapor verildiğini ancak okul yönetiminin bu raporu kendileriyle paylaşmadığını söyleyen velilerden Figen Keskin, “Sağlam olduğu söyleniyor ama okuldaki sütunları gördükten sonra” dedi. , evde kalamayız. Çocuklarımızı okula getiremiyoruz. Sütunlar kesinlikle çatlamış. Parçalanmışlar. İlçe Müdürlüğü’ne gittik ‘Gittik, bize açıklayıcı bir cevap veremiyorlar. Rahat değiliz, ağlıyorum. Okulu getirdiğimde buradan uzaklaşamıyorum. Bu okul yıkılsın. Güçlendiğine dair bir rapor görmek istiyoruz ama muhatap bulamıyoruz” dedi.

“OKULA GÖNDERMİYORUM”

Çocuğunu okula göndermediğini belirten Filiz Aykut, “Direkler tamamen yıpranmış. Depremin olduğu günü bilmediğimiz için okula göndermiyorum. Deprem olursa ne olacak?” Okul saatlerinde mi? Biliyoruz çünkü bu görüntüleri kendimiz çektik. 10 yıl önce takviye yapıldı, sonrasında hiçbir şey yapılmadı.”

– İstanbulhaber-sapanca.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Eryaman Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu