Haber

İsrail kara savaşında çektiği acılara şaşırdı! Kassam Tugayları’ndan ardı ardına darbeler…

Kassam Tugayları’nın Telegram sayfasından yapılan açıklamada, “Savaşçılarımız düşman kuvvetlerine karşı patlayıcı ve otomatik silahlarla mücadele ediyor, Yasin 105 roketleriyle 4 askeri aracı hedef aldık.”kelimeler kullanıldı.

Açıklamada, Gazze’nin güneyinden sızan İsrail güçleriyle çatışmaların devam ettiği belirtilirken, Gazze’nin kuzeybatısında İsrail buldozeri ve tankının Yasin 105 roketleriyle vurulduğu da bildirildi.

Hamas, dün akşam Gazze sınırında işgalci İsrail güçlerine ait 6 askeri aracı daha imha ettiğini duyurdu.

İSRAİL’İN GAZZE’YE SALDIRILARINDA SON DURUM

Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin El Kassam Tugayları, 7 Ekim sabahı İsrail’e kapsamlı bir baskın başlattı.

İsrail ordusu da Gazze Şeridi’ne yoğun hava saldırıları başlattı.

İsrailli yetkililer, Gazze’den yapılan baskınlarda 311’i asker olmak üzere 1.400 İsraillinin öldürüldüğünü, 5.132 kişinin de yaralandığını açıkladı.

Filistin Sağlık Bakanlığı’nın açıklamasına göre Gazze’de İsrail saldırılarında ölenlerin sayısı 3 bin 342’si çocuk, 2 bin 262’si kadın olmak üzere 8 bin 5’e yükselirken, 20 bin 242 kişi de yaralandı.

İşgal altındaki Batı Şeria’da İsrail güçlerinin ve Yahudi yerleşimcilerin saldırılarında 116 Filistinli öldü, 1.900’den fazla Filistinli de yaralandı.

İsrail bombardımanı sırasında Gazze’de 34, Lübnan’da ise 1 gazeteci hayatını kaybetti.

İsrail’in abluka altındaki Gazze Şeridi’ne yoğun saldırıları nedeniyle bölgedeki sabit hat, cep telefonu ve internet iletişim hizmetleri durma noktasına geldi.

İsrail ordusu, 26 Ekim’den itibaren sınırlı kara operasyonlarını genişletmeye başladı ve hava saldırılarının dozunu daha da artırdı.

Binlerce yaralı ve sivilin bulunduğu Gazze’nin en büyük sağlık tesisi olan Şifa Hastanesi de İsrail ordusunun hedefi oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Eryaman Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu