Teknoloji

İşte Dayanıklılık Testi: Aylarca gölün dibinde kalan Apple Watch Ultra, bulunduktan sonra da çalışmaya devam etti

Apple Watch, Seri 2’den bu yana 50 metreye kadar suya dayanıklıdır. Apple Watch Ultra Daha zorlu koşullara dayanabilecek gelişmiş savunmalara sahiptir. Örneğin bu akıllı saatlerin suya dayanıklılıkları 100 metreye ulaşabiliyor. Tamam Apple Watch, su altında aylarca kalırsane oluyor?

Emir Noorani Adındaki bir Apple kullanıcısı da bu sorunun çözümünü sağladı. Her ne kadar bu girişim biraz gönülsüz olsa da, Apple Watch Ultra gerçekten dayanıklıBir cihaz olduğunu gösteriyor.

Göle düşen saat aylar sonra bulundu

Noorani, Teksas, ABD’de bir göl yüzmeye gittiğinde Akıllı saatini göle düşürdü. Normalde Apple Watch Ultra kolay çıkan bir saat değil ancak Noorani göle dalarken silikon bantlı saatini taktığı için kolundan çıktı. Şanssız adam, dalgıç yardımıyla saatini arasa da başarılı olamadı.

Noorani, yapacak hiçbir şey kalmadığında şöyle diyor: “Cihazımı bul”özelliği kullanma Apple Watch Kayıp moduna soktu. Bu moddayken saatin ekranında saatin kaybolduğuna dair bir mesaj belirdi ve bu sayede saatin sahibine ulaşmak mümkün oldu. Olaydan üç ay sonra başka bir dalgıç göle dalarken Noorani’nin saatini buldu. İlk başta çalışmayan cihaz, bir süre şarj edildikten sonratemizlendikten sonra da sorunsuz çalışmaya devam etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Eryaman Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu