Haber

İzzet Battır kimdir? İYİ Parti Karaman Ermenek Belediye Başkan adayı İzzet Battır kimdir?

İyi Parti’nin birçok şehirdeki belediye başkan adayları belli oldu. Peki, İzzet Battır kimdir? İYİ Parti Karaman Ermenek Belediye Başkan adayı İzzet Battır kimdir

İYİ PARTİ KARAMAN ERMENEK ADAYI KİM?

İYİ Parti Ermenek Belediye Başkan Adayı İzzet Battır oldu.

İZZET BATTIR KİMDİR?

Ermenek 1969 doğumluyum. İlk Orta ve lise öğrenimimi Ermenek’te tamamladım. Aldığım eğitimler sonrası uzun yıllar Bursa Uluslararası otel zincirlerinde Genel Müdürlük Uluslararası & Diplomatik İlişkiler Satış Müdürlüğü ve Turizm Koordinatörlüğü yaptım. Sürdürülebilir Turizm alanında Eğitim ve Danışmanlık hizmetleri vermekteyim. Sekiz ili kapsayan Güney Marmara Turistik Otelciler Birliği (GÜMTOB) GYK üyesiyim. Evli ve bir çocuk babasıyım.

Gerek yurt içi, gerekse yurt dışında turizm alanında edindiğim bilgi çalışma ve yöneticilik tecrübelerimi; Cennet ilçemizde önem ve aciliyet gerektiren projeler için ve yüzünü turizme dönmüş;vefa borcumuzun asla bitmediği ve bitmeyeceği memleketimde kullanmak üzere geldim

İYİ PARTİ HAKKINDA

İYİ Parti, 25 Ekim 2017 tarihinde Meral Akşener liderliğinde kurulan ve Türkiye’de faaliyet gösteren siyasi partidir. Parti tüzüğüne göre resmî kısaltması “İYİ Parti” şeklindedir. Simgesi güneş ve parti isminin Kayı boyu bayrağından esinlenilerek yazılmasıdır. TBMM’de 38 milletvekili ile grubu bulunmaktadır. Genel başkanı Meral Akşener’dir.

Parti, Milliyetçi Hareket Partisinden (MHP) ayrılan tanınmış isimler tarafından kurulmuştur. Partinin kurucusu ve genel başkanı Meral Akşener ile ilk genel başkan yardımcısı Koray Rize, parti kurulmadan önce MHP’nin yönetiminde görev almıştır. MHP’nin 2017 anayasa referandumunda ‘Evet’ oyu çağrısı ve partinin genel başkanı Devlet Bahçeli’nin yerine başka bir genel başkan getirmek için düzenlenen bir kurultayın ardından tanınmış MHP üyeleri arasında yeni parti fikri ortaya çıktı. Siyasi yorumculara göre parti genel olarak etnik milliyetçiliğe karşı ılımlı sivil milliyetçiliği desteklemektedir. Parti kendisini siyasi yelpazenin merkezinde olarak tanımlar ve Avrupa Birliği ile Türkiye’nin yakın ilişkilere sahip olduğu olumlu bir gündemi savunur, Türkiye’nin Batı Bloku’nun bir parçası olmaya devam etmesi gerektiğini vurgular. Üçüncü taraf kaynaklar, partiyi siyasi yelpazenin merkez sağında veya sağ kanadında olarak tanımlamıştır.

Parti, özellikle parlamenter sistem ve yargının ve diğer kurumların bütünlüğünü koruması konusuna büyük önem vermektedir. Parti, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ve iktidardaki Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) hükümetine muhalif olan sağcı seçmenler için “alternatif bir kapı” olarak yorumlanmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Eryaman Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu