Haber

Kayıp eşyalar Kocaeli’de emin ellerde

KOCAELİ (İGFA) –Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin çeşitli ortak kullanım alanlarında unutulan ya da kaybolan eşyalar, sahipleri gelene kadar Büyükşehir Zabıta Müdürlüğü’nde koruma altına alınıyor.

Eşyalarını unutan vatandaşlar, Kocaeli Emniyet Müdürlüğü’nün İSU Genel Müdürlüğü yanındaki yeni idari binasına başvurarak eşyalarını geri alabilecek. Nitekim ortak kullanım alanlarında rastgele kaybolan bir eşya bulan duyarlı vatandaşların eşyaların güvenle sahiplerine teslim edilebilmesi için belediye zabıtasına başvurması gerekiyor.

ÇEŞİTLİ ÖĞELER UNUTULDU

Büyükşehir Emniyet Müdürlüğü’ne kayıtlı kayıp eşya, 153 Çağrı Merkezi’nde sorgulanabiliyor. Unutulan eşyalar arasında nüfus cüzdanı, ehliyet, kredi kartı, şemsiye, gözlük, araç ve ev anahtarı, ayakkabı, cep telefonu, para içeren çanta ve cüzdanlar çoğunlukta.

Emniyet Müdürlüğü’nde kaybolan ve unutulan her türlü eşya, sahibine teslim edilmek üzere koruma altına alınır. Duyarlı vatandaşların bizzat yanı sıra kolluk kuvvetleri ve güvenlik grupları tarafından getirilen eşyalar, sahiplerine teslim edilmek üzere tutanak tutuluyor.

ORTAK YAŞAM ALANLARINDA MEVCUTTUR

Kayıp eşyalar genellikle vatandaşlarımızın yoğun olarak bulunduğu Marina, Sekapark, Yürüyüş Caddesi, sahil parkları, kongre ve konferans salonları, belediye otobüs durakları, tramvay araçları, panayır ve belediyemizin faaliyet alanlarında bulunmaktadır. Sahiplerine teslim edilen mallar bir tutanakla kendilerine teslim edilir. Sahiplerine teslim edilemeyen nüfus cüzdanları Nüfus Müdürlüğü’ne, ehliyet ve ruhsatlar Trafik Ruhsat Müdürlüğü’ne ve Şehir Kartları Taşıma Dairesi Başkanlığı’na verilir. Banka kartları ise ilgili bankalara gerekli bilgiler verildikten ve müşterilerinin kredi kartları iptal edildikten sonra Emniyet Müdürlüğü tarafından imha ediliyor.

seben-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Eryaman Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu