Haber

Kuzey Kore Zafer Bayramı’nda Son Teknoloji Silahları Sergiliyor

Kuzey Kore, Kore Savaşı ateşkesini kutlamak için “Zafer Günü” münasebetiyle düzenlenen ve Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu’nun da katıldığı bir askeri geçit töreninde ülkenin son teknoloji ürünü insansız hava araçlarını ve füzelerini sergiledi.

Kuzey Kore’de, Kore Savaşı ateşkesinin yıldönümünü kutlayan Zafer Bayramı nedeniyle askeri geçit töreni düzenlendi. Başkent Pyongyang’daki Kim İl Sung Meydanı’nda düzenlenen törene Devlet Başkanı Kim Jong-Un, Rusya Savunma Bakanı Sergey Shoigu ve Çin Komünist Partisi Siyasi Büro üyesi Li Hongzhong’un da aralarında bulunduğu Rus ve Çin heyetleri katıldı. Geçit töreninde Kuzey Kore’nin en gelişmiş füzeleri Hwasong-17 ve Hwasong-18’in yer aldığı İnsansız Sualtı Nükleer Baskın Aracı “Haeil” de görücüye çıktı. “Stratejik insansız keşif uçağı” ve “çok amaçlı insansız hava araçları”nın gösteri uçuşları yaptığı tören alanının semalarında Kuzey Kore ordusuna ait savaş uçakları da uçtu.

Rus heyeti en yeni silah sistemlerini tanıttı

Kore Savaşı’nın (1950-1953) bitişini kutlayan “Zafer Bayramı” öncesi Rus ve Çin heyetleri Kuzey Kore’ye geldi ve Kim Jong-Un, Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu ve Kuzey Kore’ye ülkenin en son silah sistemlerini tanıttı. onun heyeti. – PYONGYANG

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Eryaman Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu