Haber

Mehmet Özhaseki, deprem bölgesine selfie çekmeye gelen belediyelere ‘deprem turisti’ gönderiyor

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Bakanlığının 2024 yılı bütçe görüşmelerini yapmak üzere dün TBMM Plan ve Bütçe Komisyonundaydı.

Bakan Özhaseki, sunumunda deprem bölgelerine selfie çekmeye gelen bazı belediyeleri ‘deprem turisti’ olarak nitelendirerek, onların saflarını rahatsız etti. Bakan Özhaseki, CHP’li belediyelerin tüm gücüyle deprem bölgesinde olduğunu iddia eden bazı CHP’li milletvekillerine şunları söyledi: “Nüfusu milyonları aşan belediyeler var, ‘deprem turisti’ gibi geldiler, fotoğraf verdiler, ‘selfie’ çektiler gittiler, onları kınıyorum, bunu söylemek benim hakkımdır.”Cevap verdi.

“Uykusu olanlar uykularını kaybetmişlerdir”

Bakan Özhaseki’nin bütçe görüşmeleri sırasındaki sunumu, muhalefet milletvekillerinin kendisine yönelik alaycı tavırları nedeniyle sık sık kesintiye uğradı. Bakan Özhaseki sunumu yaparken muhalefet sıralarından gelen alaylara tek tek yanıt vererek tepkisini şöyle dile getirdi: “Sevgili dostlar, siz konuşacaksınız, ben cevap vermeyecek miyim? “Bitirene kadar sessizce bekleyin, saygılı olun.”İfadelerini kullandı.

TBMM Plan ve Bütçe Kurulu Başkanı Mehmet Muş’un heyet üyelerini uyarmasının ardından Bakan Özhaseki, şunları söyledi: “Evet güzel, uykusu gelenler uykusuz kalmışlardır arkadaşlar.”Sözleri gerilimi bir nebze olsun azalttı.

“Görüntü sunmaya gelen belediyelere sitem ediyorum”

Bakan Özhaseki, Bakanlığının 2024 yılı bütçesinin sunumunun ardından milletvekillerinin sorularını yanıtladı. 6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli yaşanan deprem sonrasında yapılan çalışmaları aktaran Bakan Özhaseki, deprem sonrasında hizmet konusunda yardımcı olan tüm belediyelere teşekkür ederken, bazı belediyelere de tepki gösterdi.

Bakan Özhaseki, deprem bölgesine gösteriş yapmak için gelen bazı belediyeleri ‘deprem turisti’ne benzetti “Deprem bölgesi için mücadele ettik, orada çok sayıda CHP’li belediye vardı, şunu da söyleyelim ama nüfusu milyonları aşan belediyeler de var, ‘deprem turisti’ olarak geldiler, görüntü verdiler, ‘selfie’ çektiler ve gittiler. sitemim onlaradır. Bunu söylemek benim hakkımdır.”Şikayette bulundu.

“Sanki herkes bir melek ordusu.”

Bakan Özhaseki, CHP’li belediyelerin tüm gücüyle deprem bölgesinde olduğunu iddia eden bazı CHP’li milletvekillerine şunları söyledi: “Öyle konuşuyorsunuz, öyle takıntılı bir partizanlık yapıyorsunuz ki, herkes sizin bir melek ordunuz olduğunu sanıyor değil mi? Bunu çok iyi biliyorsunuz.”Cevap verdi.

“Vicdanınız kurumuş”

Bakan Mehmet Özhaseki, sözlerine tepki gösteren milletvekillerine, “Gitmeyenleri de bilirsiniz, tembelleri de bilirsiniz, sanatçıları da bilirsiniz. Eğer vicdanınız rahatsa söyleyecek bir şeyim yok. Vicdanınız kurudu, artık rahat olabilirsiniz.”o cevapladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Eryaman Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu