Haber

RTÜK’ten ‘Yüzyıl Türkiye’ filmi için zorunlu yayın kararı

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’nun (RTÜK) bugünkü toplantısında; Tarım ve Orman Bakanlığı, Milli Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığı tarafından hazırlanan Çiftçi Kayıt Sistemi ile ilgili “öncelikli yayın” talebinin TV kanallarında yayınlanmasına oybirliğiyle karar verildi. Tanıtım filminde AK Parti’nin “Yüzyıl Türkiye” belgesine doğrudan gönderme yapıldığı görüldü.

ANKA’nın haberine göre bir çiftçi, “Bu yıl inşallah bereketli olur. Pamuk ekeceğiz ya da Çiftçi Kayıt Sistemine bildirmemiz gerekiyor. Çayımı içip şehre giden asıl yoldan çıkayım. En az iki günlük işim var” der torunu çiftçiye, “Dur dede, bekle. Şehirde ne yapıyoruz? Sen çayını iç, ben hallederim o işleri.”

Videoda “Çiftçi Kayıt Sistemi güncellendi. Artık başvuru kuralları ve süreç çok daha kolay. Çiftçilerimiz, Çiftçi Kayıt Sistemi işlemlerini e-Devlet üzerinden herhangi bir yere gitmeden gerçekleştirebilmektedir. Çiftçi Kayıt Sistemi’ne kayıtlı olup, arazi bilgileri değişmeyen ve çalışmalarını güncelleyecek tüm çiftçilerimiz bu hizmetten faydalanabilir. İki günlük iş iki dakikada bitti. “Türkiye Yüzyılında Tarımda Dijital Dönüşüm Devam Ediyor”.

MEVZUAT NE DİYOR?

Kamu Reklamları Yönergesi’nin 4. maddesi; “Siyasi partilerin resmi sembolleri ile siyasi partilere ilişkin logo, statü ve slogan gibi çağrışım unsurlarının kamu spotu ilanlarında yer alamayacağı” kararı yer alıyor.

ÇİFTÇİ KAYIT SİSTEMİ NEDİR?

Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS), 21 Haziran 2021 tarihinde devreye alınan, üreticilerin bitkisel üretim faaliyetlerinin kayıt altına alındığı ve tarımsal destekleme ödemelerinin yapılmadığı bir idari kayıt sistemidir. (HABER MERKEZİ)

nizip-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Eryaman Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu