Haber

Selahattin Demirtaş: “Devletin Tüm Gücünü ‘Her Yangında İlk Kurtarılan Beyefendi Koltuğu’ Diyerek Koltuğu Kurtarmak İçin Seferber Ediyoruz…

Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, “İktidar bu korkunç günlerde bile baskı, zulüm ve haksızlıklardan vazgeçmedi. her yangında kurtarılan beyefendi koltuğudur.’ Ancak dördüncü gün sıra depremzedelere gelebilir” dedi.

6 Kasım 2016’dan bu yana Edirne F Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, avukatları aracılığıyla sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Demirtaş’ın açıklaması şöyle:

“İktidar bu vahim günlerde bile baskıdan, zulümden, adaletsizlikten vazgeçmedi. ‘Her yangında ilk kurtarılan beyefendi koltuğudur’ diyerek koltuğu kurtarmak için devletin bütün gücünü seferber etti. Ancak dördüncü gün sıra depremzedelere geldi, televizyonda sadece biz cezaevinde izliyoruz, sonra Cumhur’un küçük ortağı izliyor, çıkıp iki kez konuştu, tehditler savurdu, hakaretler etti, alçaldı. Kurtarılmaya çalışılan beyefendi koltuğudur. Vatansever olun, halkınızı sevin ama bayağı milliyetçiliğe ve ırkçılığa bulaşmayın. Hatta insanlığınızı da elinden alır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Eryaman Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu