Teknoloji

Selçuk Bayraktar’dan video davet… TEKNOFEST’te TB3 ve KIZILELMA rüzgarı esecek!

BAYKAR firmasının yönetim kurulu başkanı Selçuk Bayraktar, Twitter’dan yayınladığı görselde, 27 Nisan – 1 Mayıs tarihleri ​​arasında gerçekleşecek olan TEKNOFEST’e tüm vatandaşları beklediğini söyledi.

TB3 VE KIRMIZI RÜZGAR TEKNOFEST’TE

KIZILELMA önünde kamera karşısına geçen Selçuk Bayraktar, yayınladığı videoda;

Bayraktar TB3 ve Bayraktar KIZILELMA’nın 27 Nisan-1 Mayıs tarihleri ​​arasında İstanbul’da TEKNOFEST’te gerçekleştirilecek olan festivalimizde milletimizle buluşmasını temenni ediyorum.

Milletimizin teknolojisinin kalbinin attığı Milli Teknoloji Hamlesinin merkezi İstanbul Atatürk Havalimanı TEKNOFEST’e bekliyoruz.”Milli gururumuzun tanıtılacağı festivale tüm vatandaşları davet etti.

KISA PİSTTEN KALKIŞ VE İNİŞ KABİLİYETİ

Selçuk Bayraktar’ın vatandaşlarımıza yönelik TEKNOFEST davetinin yapıldığı videoda, önceki yıllarda düzenlenen festivallerden görüntülere de yer verildi. Türkiye’nin teknolojik atılımlarının milli birlik duygusu uyandırdığının vurgulandığı görüntülere vatandaşlar Twitter’dan memnuniyetle yanıt verdi.

Baykar’dan yapılan açıklamaya göre üretim hattında görülen Bayraktar TB3 SİHA, bu yıl uçuş testlerine başlayacak.

DÜNYANIN İLK SİLAHLI İNSANSIZ HAVA ARACI OLACAK!

Bayraktar TB3 SİHA, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. kuruluş yıldönümünde 27 Nisan – 1 Mayıs tarihleri ​​arasında İstanbul Atatürk Havalimanı’nda gerçekleştirilecek olan TEKNOFEST 2023’te ilk kez halkla buluşacak.

Baykar tarafından milli ve özgün olarak geliştirilen Bayraktar TB3 SİHA, katlanabilir kanat yapısı ile TCG Anadolu gibi kısa pistli gemilerden kalkış ve iniş yapabilen dünyanın ilk silahlı insansız hava aracı olacak. Bayraktar TB3’ün sahip olduğu yetenekler, bu sınıftaki insansız hava araçları için de önemli bir yenilik olacak.

Görüş alanı dışında da haberleşme yeteneğine sahip olacak olan Bayraktar TB3, bu sayede çok uzak mesafelerden kontrol edilebilecek. Böylece taşıdığı akıllı mühimmatlarla denizaşırı hedeflere karşı keşif-gözetleme, istihbarat ve taarruz görevleri icra ederek Türkiye’nin caydırıcı gücüne çarpan etkisi yapacaktır.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Eryaman Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu