Haber

ŞİLE’DE DEPREM BÖLGESİ İÇİN KÖY FIRINLARINDA PİŞEN EKMEK

İstanbul Şile’ye bağlı 57 köydeki fırınlarda deprem bölgesi için ekmek pişirildi. Ekmekler bölgeye Şile Belediyesi AŞ Evi TIR ile gönderilecek.

Köylerdeki fırınlara un tedarik ettiklerini söyleyen Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, “Hayatını kaybeden vatandaşlara Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Şile Kaymakamlığı ve Şile Belediyesi olarak sevkıyat yaptık. Bölgede vatandaşlarımızın yaşadığı sıkıntılar için ilk andan bu zamana kadar bölgeye ekipman gönderdik.Biz de etmeye devam ediyoruz.Ancak havaların soğuması nedeniyle belediyemizin yaptığı ekşimayalı köy ekmekleri için 57 köye un yardımında bulunduk. köylerimizin fırınlarında köy kadınları köy kadınlarımızdan Allah razı olsun köy ekmeklerini gece sabah saatlerine kadar fırınlarda pişirdiler hatta pişirmeye devam ediyorlar on kişiye sıcak yemek sağlamak için köy ekmeklerimizi dağıtacağız gidecek olan Şile Belediyemiz AŞ Konut TIR’ımız üzerinde bin kişi.

‘YİYECEK YARDIMINA İHTİYACIM VAR’

Olağanüstü günlerin geride kaldığını kaydeden Ocaklı, “İlçemizin her yerinden bugüne kadar ihtiyaç malzemeleri geldi ve gelmeye devam ediyor. Hayırsever hemşerilerimizden ricamız AŞ evimizin burada hizmet vermesi ve ekmek üretiminin devam etmesidir. Hayırsever vatandaşlarımızın da gıda ve su yardımı desteğine ihtiyacı olacak. Geceleri yardım konusunda hassasiyet gösteren tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Gece boyu köy fırınlarında ekmek pişiren mahalle sakinleri, depremzedeler için dua ettiklerini ve ellerinden geldiğince gerekli malzemeleri sağladıklarını ifade etti. Köyde yaşayanlar, belediyenin talep ettiği köy ekmeği için un gönderildiğini ve ekmek yaparak insanlara yardımcı olduklarını kaydetti. Öte yandan yapılan ekmeğin haftalarca dayanabileceği belirtildi.

bekilliajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Eryaman Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu