Haber

Tinder’da tanıştığı ‘iş insanı’ erkek arkadaşı İstanbul’da öğrenciydi

DUVAR -Tinder aracılığıyla tanıştığı Alie Koroma’ya 7.5 milyon lira kaptıran Belçikalı profesör Carolina Berrocal, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na hata beyanında bulundu. Kendisini “ABD’li yaşam koçu Patrick” olarak tanıtan Sierra Leoneli Alie Koroma’nın Marmara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi öğrencisi olduğu öğrenildi.

Sabahitibaren Deniz Yusufoğlu flört uygulaması Tinder’a bu yıl üye olan Carolina Berrocal, kısa süre sonra Hollandalı ‘Patrick Anderson’ ile tanıştı. Rotterdam International Business School’da profesör olan Berrocal, kısa süre sonra Anderson’la arkadaş oldu. Yol ve köprü projelerinde çalışan bir mühendis olduğunu söyleyen Anderson, makine ve parça almak için kısa bir süreliğine İstanbul’a gideceğini anlattı.

İstanbul’a geldiğini öne süren Anderson, makinenin alımı için ödeme yapmak istediğini, hesabında 690 bin dolar olduğu halde internetin düzgün çalışmadığı için bunu yapamayacağını ileri sürerek profesöre sordu. şirkete 300 bin dolar gönderecek. Erkek arkadaşını zor durumda bırakmak istemeyen Berrocal parayı çöpe attı. Anderson kısa süre sonra nakliye için 5.000 $ ve geçen gün “Bir otelde mahsur kaldım” diyerek 8.500 $ daha talep etti.

SAHTE BELGE YAPILDI

Hesabının bloke edildiğini iddia ederek sevkiyatın anlaşıldığı gibi gerçekleşmediğini, müteahhitle sorun yaşamamak için 48 bin dolara ihtiyacı olduğunu söyledi. İşlerinin iyi gitmediğini belirten Anderson, 27 bin dolar için bir talepte daha bulundu. Durumdan şüphelenen Berrocal, ‘bitti’ diyerek transferi gerçekleştirdi ve gönderdiği paranın tamamını geri istedi. Aksi takdirde bir daha görüşmeyeceğini söyleyen bayanın sözlerini görmezden gelen Anderson, hazırladığı sahte belge ile kendisine 10 milyon dolar gönderildiğini belirterek hesabındaki blokeyi kaldırmak için 200 bin dolara ihtiyacı olduğunu söylerken, Berrocal şüphelerinin peşine düştü. .

Delilleri avukatı aracılığıyla İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na ileten Belçikalı kadın, toplam zararının 7 milyon 500 bin lira olduğunu söyledi. Berrocal, Sierra Leone’den Alie Koroma hakkında bir hata raporu yayınladı.(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Eryaman Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu