İş

TRADE’F2023 Ortadoğu ve Afrika Ülkeleri ile Türkiye’den İş İnsanlarını Bir Araya Getirdi

TRADE’F 2023, Ortadoğu ve Afrika ülkeleri ile Türkiye’deki iş insanlarını bir araya getirdi. Fuar, 3 Eylül Pazar günü saat 17.00’ye kadar açık kalacak.

İstamonu Fuarcılık’ın geçen yıl Kastamonu’da düzenlediği ikinci TRADE’F fuarı bu yıl ikinci kez İstanbul’da düzenlendi. Uluslararası katılımcı ve ziyaretçilerin yer aldığı karma fuarda eğitim, turizm, ahşap, bilişim, çevre, enerji, elektrik, gıda, inşaat, makine, madencilik, mimarlık, otomotiv, plastik, sağlık, tarım ve dokuma gibi branşlarda faaliyet gösteren firmalar yer alıyor. eserlerini kamu kurumlarının yanı sıra sergiliyor. İş geliştirme platformunun oluşturulduğu TRADE’F2023 Fuarı’nda uluslararası ziyaretçiler yerli üreticilerle iş birliği yapma fırsatı buluyor.

Ticaret odaları, kalkınma ajansları, özel kurum ve kuruluşlar ile iş derneklerinin bir arada hareket ettiği TRADE’F2023, ülke adına bir tanıtım ve iş forumudur.

Fuarın resmi açılış programı Afganistan Ankara Büyükelçisi Amir Muhammed Ramin, Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, Kızıltepe Belediye Başkanı Abdullah Şahin, Pınarbaşı Belediye Başkanı Şenol Yaşar, Sultangazi Belediye Başkanı Abdurrahman Dursun, İstanbul Sanayi Odası Meclis Başkanı Seçkin Yılmaz, İstamonu Fuar Organizasyon Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Karadeniz ve çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleşti.

Açılış programında konuşan Afganistan Ankara Büyükelçisi Amir Muhammed Ramin, “Bu fuar ticareti geliştirmek açısından çok önemli. Dost ve kardeş ülkeleri bir araya getiriyor, buna ihtiyacımız var. Afganistan’da fuara katılım var. Talep her geçen gün artıyor” dedi. Daha güçlü iş birliği ve daha güçlü “Ticareti hedefliyoruz” dedi.

Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, “Bağcılar ilçesi ticaretin kalbinin attığı bir ilçe. Türkiye ihracatının yüzde 3’ünün yapıldığı bir ilçeyiz. İlçemiz yatırımlarla önemli bir konuma geldi. Bu potansiyeli geliştiriyoruz. Fuarda Kastamonulu vatandaşlarımızın önemli roller üstlendiğini gördük. Bu tür iş imkanlarının olduğu yerde ticaretin gelişmesine katkı sağlayan organizasyonların artarak devam etmesini istiyoruz.”

İstanbul Sanayi Odası Meclis Başkanı Seçkin Yılmaz, “Fuarlar farklı bölge ve kültürlerden insanları bir araya getirerek ticarete olanak sağlıyor. Ekonomik hayatın gidişatına değer katıyor, üretim ve ihracata odaklanıyor. ekonomi Politikaya katkısı açısından da önemlidir. Ziyaretçiler fuarın yanı sıra ulaşım, konaklama, alışveriş gibi turizm açısından da ekonomiye katkı sağlıyor. TRADEF’2023’ün hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

“Fuar, Afrika ve Orta Doğu ile ticaretimizin gelişmesine önemli katkılar sağlayacak”

İstamonu Fuarlar Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Karadeniz, “Türkiye, Orta Doğu ve Afrika ticaretinde değerli bir adım olarak değerlendirilen, Türkiye’deki 444 fuar içerisinde 4 genel fuardan biri olan TRADE’F2023” dedi. Dünyanın en güçlü coğrafyalarından biri olan ülkeler için yeni ticaret kanalları oluşturmak, “Ortadoğu ve Afrika ülkeleri ile Türkiye’deki iş insanlarını bir araya getirdi. Bu fuar Afrika ve Ortadoğu ile ticaretimizin gelişmesine çok değerli katkılar sağlayacak. Ülkemizin tanıtımına katkı sağlayacak olan fuar aynı zamanda iş forumu özelliği de taşıyor” dedi.

Fuar 31 Ağustos – 3 Eylül – İSTANBUL tarihleri ​​arasında ziyaretçilerini bekliyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Eryaman Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu