Haber

Yozgat’ta Temizlik Personeli Alımı İçin Kura Çekilişi Yapıldı

SEYFİ ÇELİKKAYA

Yozgat Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı okul ve kurumlara temizlik elemanı olarak alınacak toplam 330 kişilik kontenjan için 2 bin 467 kişinin başvurusunun ardından kura çekildi. Çekiliş sosyal medya hesaplarında yayınlandığında çekilişin yapıldığı salonlar boştu.

YozgatVilayet Milli Eğitim Müdürlüğü 2023-2024 eğitim-öğretim yılında İŞ-KUR’un Toplum Yararına Çalışma Programı (TYP) kapsamında okul ve kurumlara temizlik görevlisi olarak atanmak üzere başvuruda bulunan adaylar il merkezi ortasına çizilerek, ilçe müdürlükleri. Çekiliş kurumun sosyal medya hesaplarından canlı olarak yayınlandı. Noter huzurunda yapılan çekilişle 2 bin 467 kişinin ortasından 330 kişi belirlendi.

“OKUL AÇILDIĞI GÜN HERKES KENDİ GÖREVİNİN BAŞINDA OLACAK”

Yozgat İl merkezindeki okul ve kurumlarda görev yapacak 78 kişi için 583 kişi başvuruda bulundu. İl Milli Eğitim Müdürlüğü salonunda yapılan kura çekimine adaylardan sadece ikisi katıldı, koltuklar boş kaldı. Çekiliş öncesi Yozgat İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Hacı Mehmet Aslan, “Çekilişte toplam katılacak kişi sayısı 583 kişidir. Bir süre sonra Noter Bey’in huzurunda kura çekilecek ve çekilişe katılanların sayısı 583’e çıkacak. Bu 78 çalışanın isimleri açıklanacak. 11 Eylül’de herkes kendi görev başında olacak” dedi.

Açıklamanın ardından kura çekilerek asıl liste belirlendi. Çekilişte isimleri açıklanmayanların yedek listeye alındığı, isimleri başlamayanların ise yedek listeden alınacağı açıklandı.

Kaynak: ANKA / Eğitim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Eryaman Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu