Haber

Yunanistan ‘acil’ istedi! ABD’den gerilimi tırmandıracak açıklama

Türkiye ile Yunanistan Arasında Ege ve Doğu Akdeniz Türkiye’de gerilim devam ederken, Yunanistan’ı üs haline getiren ABD’den flaş bir hamle geldi. ABD sıcak sulardaki gerilimi artırmak için adım attı.

ABD EGE’YE UÇAK GEMİSİ GÖNDERİYOR

Yunanistan’da yayın Pentapostagma gazetesiAtina’daki askeri kaynaklara dayandırdığı habere göre ABD, Yunanistan’ın ‘acil’ talebi üzerine Ege’ye uçak gemisi gönderme kararı aldığını duyurdu. Emekli Albay Panagiotis Nastos‘Şöhret “ABD neden şimdi USS George W. Bush uçak gemisini Ege’ye gönderiyor?”başlıklı haberinde, Türk savaş uçaklarının Ege’deki seferlerinin artmasından Yunanistan’ın alarma geçtiği ve ABD’nin bu kararı aldığı bildirildi.

Haberde, Yunanistan’ın bir süredir sözlü saldırılara maruz kaldığı ileri sürülerek, “Türk savaş uçaklarının Ege’de, Münhasır Ekonomik Bölge’de (MEB) sürekli ve çok sayıda ihlal gerçekleştirdiğine dikkat çekilerek,” Adalarımız üzerindeki tehlikeli uçuşlar, Hava Kuvvetlerimize ait savaş uçaklarının Türk savaş uçaklarıyla çarpışma ihtimali ve Türkiye’nin denizde kriz çıkarma girişimleri sadece Yunanistan’ı değil, AB’yi, NATO müttefiklerini ve ABD’yi de alarma geçirdi.söylendi.

PİREAS’TA LİMANI ELDE EDECEĞİZ

USS George W. Bush uçak gemisive beraberindeki gemiler Şubat ayı başında Ege’ye vararak Pire limanına demirleyecek. Yunan basınıİlk geminin gönderilmesinin nedeninin, Türkiye’nin olası bir Yunan adası ve adasına harekatını engellemek olduğunu belirten, “Tabii ki, her şeyden önce Anavatanımızın Ulusal egemenliğinin ve egemenlik haklarının korunmasının, ülkemizin uyanık muhafızları olan Silahlı Kuvvetleri tarafından garanti edildiğini söylemeye gerek yok.terimleri kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Eryaman Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu