Haber

“Filenin Sultanları”nın unutulmaz voleybolcuları sahalara geri döndü

Türk voleyboluna gerek milli takımlarda gerekse kulüpler düzeyinde birçok başarıya imza atan eski voleybolcular, yeniden sahalara döndü.

Teşvikiye Akademi bünyesinde öne çıkan ve İstanbul Büyük Kadınlar Ligi’nde mücadele etmeye başlayan takımda; Neslihan Demir Güler, Esra Gümüş Kırıcı, Gülden Kayalar Kuzubaşıoğlu, Başak Türkoğlu Aydın, Nihan Güneyligil, Deniz Emen, Aslıhan Sinanoğlu, Burcu Güreş, Burcu Hakyemez Dal, Tuğba Çetin, Betül Tokgöz, Gülen Erman, Doğa Tekin, Burcu Yıldırım, Pınar Canseven, Pınar Peker ve Merve Nigri yer aldı.

Teşvikiye Akademi, ligin ilk haftasında Sarıyer’de Teşvikiye A ve Mustafa Yener ile karşı karşıya geldi. Spor Salonda buluştular. Teşvik Akademisi; 25-13, 25-21 ve 25-16’lık setlerle 3-0 kazandılar.

Şirinoğlu: “Bir telefonla başladı”

Teşkiviye Spor Kulübü Voleybol Şube Müdürü Volkan Şirinoğlu, projenin mimarının Başak Türkoğlu Aydın olduğunu belirterek, “Bir telefonla başladı. Bu görüşme geçen sezonun ortasındaydı. Geç kaldığımız için bu sezon başlamak zorundaydı.” İleride farklı sosyal sorumluluk projelerinde yer almak isteriz.” dedi.

Projenin ortaya çıkmasına öncülük eden Başak Türkoğlu Aydın, “Çok mutlu ve gururluyum. Eski takım arkadaşlarımla yeniden sahada ter dökmek benim için çok önemli. Efsaneler geri döndü” dedi. sözlerini kullandı.

Teşvikiye Akademi’de hem teknik direktör hem de oyuncu olarak yer alacak olan Esra Gümüş Kırıcı, “Yıllar sonra tekrar bu takımla sahalara çıkmak çok keyifli ve heyecan verici. İlk maçımızda herkesin çok tatlı bir heyecanı var. .Ben de onların başında teknik direktör olarak yer alıyorum.Benim için de çok farklı bir deneyim olacak.Arkadaşlarımın hayalleri vardı.Bu takım genç milli takımından beri beraber.Sahaya çıktığım için çok mutluyum. Yıllar sonra aynı takım.” değerlendirmesini yaptı.

Neslihan: “Tekrar sahalara döndüğüm için çok mutluyum”

Türk voleybolunun unutulmaz oyuncularından Neslihan Demir Güler, “Eski takım arkadaşlarımla sahalara döndüğüm için çok mutluyum. Saha dışında da zaten görüşüyorduk. Artık sahada eski anılarımızı yaşıyoruz. .” dedim.

Projenin Başak Türkoğlu Aydın sayesinde geliştiğini kaydeden Neslihan, “Başak bizi bir araya topladı. Daha önce sık sık görüşürdük ama voleybol oynama fikri hiç aklıma gelmedi. Onun sayesinde böyle bir yola çıktık. görev.” görüş bildirdi.

Hedeflerine değinen Neslihan, “Kadınlar olarak her istediğimizi başarabileceğimizi göstermek için sahaya çıktık. Takımdan en son ayrılan oyuncu benim. Yaklaşık 15 yıldır oynamayan arkadaşlarım var ama onlar benim için çok önemli.” hala büyük bir özveriyle mücadele ediyoruz. Bu projenin bir parçası olmak, gençlerin ilgi gösterdiği anlamına geliyor. Göstermek çok değerli.” konuştu.

haber-pehlivankoy.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Eryaman Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu