Haber

Rusya Devlet Başkanı Putin: “(Yaptırımlar) Zorlukların en zor aşamalarını aştık”

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya ekonomisinin bu yıl büyümesinin beklendiğini belirtti. söz konusu.

Putin, Rus havacılık sektörü yetkilileriyle yaptığı görüşmede yaptırımlar nedeniyle ülke ekonomisinin çeşitli sıkıntılar yaşadığını söyledi.

Rusya’nın bu zorluklara etkin bir şekilde karşılık verdiğini ve bu durumun yaptırım uygulayanları şaşırttığını ifade eden Putin, “Uluslararası kuruluşların tahminlerine göre bu yıl ekonomimizde küçük bir büyüme bekleniyor. Bu da demek oluyor ki en zoru aştık. Bizim için oluşturmaya çalıştıkları zorlukların aşamaları.” dedi.

Batılı şirketlerin Rusya’dan çıkma kararı almasının ardından Rus hükümetinin Batı yapımı uçakları Rusya’da tutma kararı aldığını vurgulayan Putin, “Bize saygı duymuyorlarsa, gidecekseniz kurtlar gibi uluyacaksınız. Kurtlarla yaşayın. Kimseye saygısızlık yapmayız, uçakların parasını ödemeye hazırız.” söz konusu.

Görüşme kapsamında Putin, Novosibirsk’teki Tolmaçevo Havalimanı’ndaki yeni terminalin açılış etkinliğine video konferans yöntemiyle katıldı.

Havalimanının işletmecisi Novaport Holding Yönetim Kurulu Başkanı Roman Trotsenko, etkinlikte yaptığı konuşmada, terminalin yapımından dolayı Türk firması Ant Yapı’ya teşekkür etti.

haber-yumurtalik.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Eryaman Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu