Haber

Yaş meyve sebze sektörü bölgeye yardım taşıyor

İZMİR (İGFA) – Türkiye 7,7 ve 7,6 büyüklüğünde iki depremle yerle bir olurken, lojistik ihtiyaç gündeme geldi. Yaş meyve sebze kesimi lojistik üstünlüğünü depremzedeler için seferber etti.

Ege İhracatçı Birlikleri Koordinatör Yardımcısı Önder ve Ege Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği Başkanı Hayrettin Uçak, “Küllerimizden yeniden doğma zamanı” diyen yaş meyve reyonu olarak deprem bölgesine ulaştırmak için seferber olduklarını kaydetti. Türkiye’nin her yerinden.

Deprem bölgesindeki ihtiyaçların AFAD tarafından sıralanarak kamuoyu ile paylaşıldığını belirten Uçar, “Bölgemizdeki valilikler, kaymakamlıklar, belediyeler, AFAD, Kızılay ve STK’lar ihtiyaç sahiplerini temin ediyor. Biz de bu ihtiyaçların depremzedelerimize doğru ve hızlı bir şekilde ulaştırılması için aktif görev üstleniyoruz. İllerden gelen talepler doğrultusunda tüm lojistik tesislerimizi deprem bölgesine yardım ulaştırmak üzere görevlendirdik. Bu bölgelerden toplanan yardım malzemelerini AFAD’ın yönlendirmesiyle 10 ilimize ulaştırıyoruz. Gece gündüz demeden bölge kardeşlerimizin, devletimizin hizmetindeyiz” dedi.

Lider Uçak’ın sektörün lojistik imkanlarını seferber etmenin yanı sıra deprem bölgesindeki kardeşlerimize hızlı tüketime uygun gıda maddeleri ulaştırdığını vurgulayarak, yardımlarda kısa sürede 30 milyon TL’yi aşkın para topladıklarını bildirdi. İzmir Valiliğimizin onayı ile başlattığımız “İzmir Yardıma Koşuyor” kampanyasıyla ilgili “Bu kaynakla prefabrike” Konuttan jeneratöre, mamadan uyku tulumuna, mutfaktan evlere binlerce kalem işi yapıyoruz. ısıtıcılardan yiyeceğe, kefenlerden tabutlara, iş makinelerinden giysilere kadar taşıyıp, kara, hava ve deniz yoluyla deprem bölgelerine gönderiyor. Beyin sarsıntısının yaraları iyileşene kadar seferberliğimiz devam edecek” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Eryaman Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu